İnstagram Mağaza Türkiye’de Artık Hazır!

İnstagram, çok fazla kullanıcıyı bir arada toplayarak sosyal medya etkileşiminin en büyük olduğu sosyal medya kanallarından biridir. Her geçen gün kendini geliştirmesi, yenilikleri eklemesi ve kullanıcılara da güncel versiyonunu sunmasıyla birlikte Instagram her geçen gün milyonlarca kişiye daha ulaşmaktadır. Bununla birlikte Instagram mağaza Tükiye'de artık hazır

E-ticaret sisteminin sürekli olarak geliştiği ve ülkemizde de fazlasıyla talep gördüğü anlarda Instagram son derece kapsamlı ve evrensel hizmetiyle artık günümüzde alışveriş yapma hakkı da tanıyor. Buna göre Türkiye'de de aktif olan İnstagram mağaza ile birlikte insanlar İnstagram uygulamasını daha da verimli biçimde kullanmaya başladılar. Özellikle de küçük etiketler aracılığıyla İnstagram üzerinden e-ticaret sitelerine ya da uygulamalarına yönlendirme olması kullanıcı deneyimi açısından da son derece önemlidir.

İnstagram Alışveriş Özelliği Türkiye

İnstagram alışveriş özelliği Türkiye özelinde de artık görülmeye başlandı. Alışverişi dijital ortamlardan yapmayı tercih edenler için son derece kapsamlı olan alışveriş özelliği kişilere kolaylıklar da sunmaktadır. Gününün çoğunu sosyal medyada, özellikle de Instagram'da geçiren kişilerin bu özelliklerden kolay biçimde yararlanması da mümkündür. Instagram üzerindeki shop sekmesinden kişiler kendi ilgilendikleri ürünlerin listesini görerek ilgili markalar üzerinden satın alma işlemlerini de gerçekleştirebileceklerdir.

İnstagram alışveriş özelliği Türkiye genelinde yavaş yavaş yayılmaya da başlanıyor. Özellikle de dijital ortamlarda alışverişin keyfini sürmek isteyen binlerce kişi bu özellik ile birlikte alışveriş sınırlarını da genişletecektir.

Instagram Alışveriş Onayı

İnstagram alışverişleri için işletme hesapları üzerinden kullanıcıların İnstagram alışveriş onayı yapmaları gerekmektedir. Bunun için de şu adımların izlenmesi gerekiyor:

  • İnstagram işletme hesabına giriş yapılır,
  • İşletme ayarları üzerinde alışveriş seçeneğine tıklanır,
  • Shopping on Instagram kapsamında kullanmak istenilen katalog seçilir,
  • Katalog seçiminin ardından bitti işaretine tıklanır,
  • Bu işlemlerden sonra ürünler etiketlenebilir.

Tüm bu işlemleri gerçekleştiren işletme hesapları İnstagram alışveriş onayı işlemini kolaylıkla yapacaklardır. Böylece alışveriş gerçekleştirmek isteyen insanlara da ürünlerini İnstagram üzerinden daha ayrıntılı biçimde aktaracaklardır. Sizler de bu özelliklerden yararlanmak ve daha fazla ürün siparişi gerçekleştirmek adına Instagram'ı daha da aktif kullanabilirsiniz.

3 Dakika Önce